Autopomoc dla kierowców w każdej sytuacji

Podróżowanie własnym środkiem komunikacji jest wyjątkowe wygodne, ale także obarczone dużym ryzykiem wystąpienia kolizji, wypadku czy awarii samochodu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z przemieszczania się swoim autem. Mimo wszystko kierowcy są zobowiązani do posiadania aktualnych przeglądów technicznych, ubezpieczeń pojazdów czy stosowania się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Nigdy nie można przewidzieć tego, co się wydarzy, dlatego w kryzysowych sytuacjach warto wiedzieć, że można liczyć na kompleksową pomoc, niezależnie od pory dnia i nocy.

Profesjonalna pomoc na terenie całego kraju, a nawet Europy

Najlepszym z potencjalnych rozwiązań będzie kontakt ze sprawdzoną firmą oferującą szeroki zakresu usług w tym sektorze. Profesjonalna autopomoc ma swoją siedzibę w Szczecinie, ale podejmuje się zleceń na terenie całego kraju, a nawet Europy. Dzięki temu można czuć się bezpiecznie, ponieważ bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz, doświadczeni fachowcy udzielą pomocy w możliwie najkrótszym czasie.

wynajem-lawety zepsute-auto

Kiedy autolaweta może się przydać?

Jednak w jakich okolicznościach można się do nich zwrócić? Przede wszystkim kiedy brało się udział w wypadku drogowym, kolizji lub doszło do awarii samochodu. Wówczas prawdopodobieństwo niesprawności któregokolwiek z układu (hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia itd.) jest bardzo wysokie, a to zagraża zdrowiu i życiu innych uczestników ruchu. Pomoc drogowa odpowiednio zabezpieczy pojazd, po czym przetransportuje go we wcześniej wyznaczone miejsce, np. prywatną posesję czy do warsztatu samochodowego. Jeśli taka sytuacja zdarzyła się w okolicach Szczecina, nie trzeba będzie szukać specjalisty, ponieważ autopomoc współpracuje z najlepszymi mechanikami w sąsiedztwie. Sprawdzą geometrię kół, wymienią rozrząd, pasek klinowy czy uszkodzony filtr w klimatyzacji.

Szeroki zakres usług autopomocy

Z usługami blacharskimi i lakierniczymi również nie ma żadnego kłopotu. Ze względu na zaprzyjaźnionych specjalistów, przykładających wszelkich starań, samochód w możliwie jak najkrótszym czasie będzie w pełni sprawny. Kiedy jeszcze warto dzwonić po pomoc drogową? Oczywiście gdy trzeba zmienić koło, ale nie ma odpowiednich narzędzi, np. lewarka. W przypadku, gdy brakło paliwa a do stacji daleko autolaweta je dowiezie. Jeżdżenie na „oparach” może źle skończyć się zarówno dla silnika, jak i portfela właściciela. Zatem wezwanie pracowników serwisu, którzy dojadą niemalże w każde miejsce, będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie czy problemy z odpaleniem to także powody do wykonania takiego telefonu.

Co zachęca kierowców do korzystania z autopomocy?

Ogromną zaletą profesjonalnych firm usługowych z tej branży jest możliwość negocjacji cen usług – oczywiście głównie wtedy, kiedy trasa należy do naprawdę długich np. przewóz aut z innego państwa czy drugiego końca kraju. Warto także wspomnieć o rabatach i promocjach dla stałych klientów. Sprawdza się to szczególnie u osób, które często przewożą pojazdy kolekcjonerskie lub sprowadzają samochody z zagranicy. Całodobowa obsługa działająca siedem dni w tygodniu to kolejny atut zachęcający kierowców w potrzebie do skorzystania z autolawety.

Praktyczne wskazówki jak skorzystać z usług pomocy drogowej w Szczecinie

Doświadczony personel wyposażony w profesjonalne narzędzia wysokiej jakości wykonuje swoje obowiązki sprawnie i kompleksowo. W związku z tym niezależnie od tego czy konieczne będzie wypożyczenie autolawety, szybka zmiana koła, czy też wyciągnięcie pojazdu, chociażby z rowu – co zdarza się stosunkowo często zimą – pomoc drogowa jest do usług. Skontaktowanie się z firmą jest szybkie, proste i przyjemne. Wystarczy podać miejsce, a także powód wezwania, co pozwoli pracownikom w lepszym przygotowaniu się. Jeśli do zdarzenia doszło na terenie Szczecina lub jego okolic, ratunek nadejdzie nawet w ciągu 30 minut, im dalej, tym czas przyjazdu dłuższy, niemniej jednak kierowcy tuż po zgłoszeniu niezwłocznie wyruszają w drogę.