Pomoc drogowa Szczecin

Pomoc drogowa Szczecin - blog

Polisa OC zawiera holowanie auta z OC sprawcy

Czy ubezpieczyciel ma prawo odmówić pokrycia kosztów holowania pojazdu z OC sprawcy?

Twój samochód uległ uszkodzeniu nie z Twojej winy i konieczne jest jego odholowanie. Czy należy się Tobie zwrot kosztów holowania? Czy ubezpieczyciel jest zobowiązany do pokrycia kosztów holowania auta? Co mówią przepisy i co gwarantuje nam polisa OC?

Silnik samochodowy

Samochód nie odpala? Problem z uruchomieniem silnika?

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, dla których samochód może odmówić posłuszeństwa.

Dystybutor paliwa

Jakie usługi zapewnia pomoc drogowa?

Wypadek, kolizja, to najczęściej wtedy dzwonimy po pomoc drogową. Ale to nie jedyny moment, w którym będzie przydatna pomoc drogowa!

Zbita szyba samochodowa

Usterki, które mogą przydarzyć się w trasie

Każdy samochód poruszający się po drogach musi bez problemu przechodzić przegląd techniczny...

Zbita szyba samochodowa

Postępowanie w przypadku zdarzeń drogowych

Żaden kierowca nie zakłada, że spotka go kolizja lub wypadek...

Ładowanie samochodu elektrycznego

Podróż samochodem elektrycznym – co warto wiedzieć?

Z upływem czasu coraz więcej ludzi jest bardziej świadomych...

Zdjęcie drogi w górach

Rola lawet w imporcie aut zza granicy

Import samochodów zza granicy jest powszechnym i ważnym elementem rynku motoryzacyjnego. Generuje popyt na usługi związane z handlem, transportem, rejestracją, ubezpieczeniami czy serwisem pojazdów...

Samochód po wypadku

Lawety i autolawety zgodnie z prawem

Laweta i autolaweta to często pojęcia, które są stosowane zamiennie. W rzeczywistości ta praktyka nie do końca jest jednak uprawniona. To bowiem zupełnie inne typy pojazdów drogowych...

Ciężarówka na drodze

Niezawodna pomoc drogowa w przewozie pojazdów wielogabarytowych

Konkurencja na rynku wśród firm oferujących pomoc drogową kierowcom samochodów osobowych jest duża w przeciwieństwie do tych dbających o inne typy klientów. Autolawety przystosowane do przewozu wielogabarytowych pojazdów...

Przebita opona

Autopomoc dla kierowców w każdej sytuacji

Podróżowanie własnym środkiem komunikacji jest wyjątkowe wygodne, ale także obarczone dużym ryzykiem wystąpienia kolizji, wypadku czy awarii samochodu. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z przemieszczania się swoim autem.

Samochód na lawecie

Kiedy można skorzystać z usług wynajmu lawety?

Z usług firm zajmujących się auto pomocą korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy. Jednak w jakich przypadkach wynajęcie profesjonalistów będzie niezastąpione? Tego rodzaju sytuacji można wymienić co najmniej kilka. Pomocy najczęściej potrzebują kierowcy, których pojazdy zostały uszkodzone w wyniku wypadku.

Pomarańczowy pachołek drogowy

Profesjonalna pomoc drogowa w Szczecinie — autoholowanie 24h

Każdemu kierowcy choć raz zdarzyła się kolizja lub usterka samochodu, która uniemożliwiła dalszą podróż. To mało przyjemne, niemniej jednak niewiele osób jest w stanie poradzić sobie z tym samodzielnie z uwagi na brak umiejętności, narzędzi lub części zamiennych. Właśnie w takich przypadkach niezastąpiona okazuje się pomoc drogowa.

Pomoc drogowa Szczecin

Nie tylko wynajem lawety – oferty firm świadczących pomoc drogową

Z pewnością każdy kierowca musiał przynajmniej raz zmierzyć się z sytuacją naprawdę kryzysową, która wymagałaby pomocy specjalistów zajmujących się udzielaniem pomocy drogowej. W większości takich przypadków konieczne okazuje się wykorzystanie lawety, która przetransportuje niesprawny pojazd do najbliższego serwisu. Oczywiście, nie zawsze musi to być jedyne rozwiązanie. Niekiedy wystarczy drobna naprawa na miejscu zdarzenia, by móc ruszyć w dalszą podróż.

Pomoc drogowa Szczecin

Bezpieczne holowanie auta – porady i przepisy prawne

Nieważne, czy w holowaniu pojazdu biorą udział fachowcy z pomocy drogowej czy zwykli kierowcy – każdy, kto posiada prawo jazdy i podejmuje się tej czynności, zobowiązany jest do przestrzegania określonych przepisów zawartych w Kodeksie Drogowym. Ich niedopełnienie nie tylko stwarza zagrożenie na drodze, ale również grozi mandatami i może spowodować utrudnienia na drodze. W związku z tym warto, aby każdy kierowca znał zasady poprawnego holowania.

Pomoc drogowa Szczecin

Holowanie czy wynajem autolawety? co wybrać w danej sytuacji?

W zależności od stopnia awarii pojazdu stosujemy konkretne rozwiązanie, które ma umożliwić kontynuowanie jazdy lub przynajmniej bezpieczne dotarcie do najbliższego serwisu celem wykonania bardziej szczegółowych napraw. Kierowcy zmagają się na co dzień z rozmaitymi problemami związanymi z ich pojazdami, a nie każda usterka musi oznaczać koniec jazdy. Niestety, dochodzi również do sytuacji, w których jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie holownika lub lawety, która przetransportuje niesprawny pojazd do warsztatu.