Pomoc drogowa Szczecin
691 200 557

Warto wiedzieć

Bezpieczeństwo.
Czy wiesz jak bezpiecznie holować samochód?

Nigdy nie zapominamy o bezpieczeństwie i o przepisach ruchu drogowego. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i sprzętem do wykonaywania usług z zakresu autoholowania. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam prawidłowo przewidzieć i w ten sposób uniknąć wszelkich zagrożeń związanych holowaniem pojazdów.

Przed przystąpieniem do działania konieczna jest ocena stanu technicznego pojazdu. W tym celu sprawdzamy:

- układ hamulcowy
- układ kierowniczy
- światła

Jeśli pojazd przejdzie pozytywnie test, umieszcza się go na linie holowniczej (od 4 do 6 metrów) i dodatkowo oznacza żółtą lub czerwoną chorągiewką. W przypadku auta holującego (lawety) zalecane jest wykorzystania haka holowniczego, a w przypadku auta holowanego można wykorzystać ramę podwozia i resory, a zabronione jest mocnowanie liny do zderzaka lub wahaczay.

Pozdróż z holowanym pojazdem wymaga od obu kierowców wyjątkowego skupienia oraz zapewnienia ciągłej komunikacji w celu uniknięcia ewentualnych komplikacji na drodze, a w przypadku konieczności nagłego zahamowania i unikniecia niepotrzebnej kolizji.

Do tego celu najlepiej wybierać trasy o najmniejsyzm natężeniu ruchu oraz poruszać się nie wiecej niż 30 km/h w terenie zabudowanym i 50km/h w terenie niezabudowanym.

Samochód holujący obowiązkowo musi mieć włączone światła mijania, a pojazd holowany musi posiadać trójkąt odblaskowy z tyłu po lewej stronie (w przypadku gdy jest to niemożliwe, to można użyć świateł awaryjnych). W momencie słabej widoczności na drodze (szczególnie w sezonie jesienno-zimowym) samochód holowany powinien mieć włączone światła pozycyjne zamiast świateł mijania.

Bezpieczne holowanie to przede wszystkim wolne ruszanie i płynna jazda oraz delikatne, uważne hamowanie. Gwałtowne ruchy mogą doprowadzić do zerwania liny holowaniczej lub spowodować kolizję lub wypadek.

Prawo o ruchu drogowym.
Przepisy i ustawy - holowanie pojazdów.

Holowanie pojazdu należy zawsze wykonywać zgodnie z przepisami ruchu drogowego - dokładnie opisuje to artykuł 31. Kodeksu Drogowego. Jest to dokładny wykaz obowiązków nałożonych na kierowcę, który ma holować samochód, lista warunków wymaganych do wykonania bezpiecznego holowania dokładne oznaczenia pojazdów. Kodeks drogowy zawiera również wykaz czynności zabronych, które uniemożliwiają dalsze holowanie pojazdu. Nie przestrzeganie tych zasad oznacza wykroczenie drogowe czyli kierowca naraża się na mandat oraz punkty karne.

Nie ryzykuj - zatrudnij nas czyli firmę która skutecznie i bezpiecznie robi to od lat. Dysponujemy niezbędnym sprzętem i mamy wieloletnie doświadcznie w zakresie autoholowania. To najlepsza alternatywa dla samodzielnego holowania pojazdów, która wcale tak dużo nie kosztuje. Sprawdź nas.

Awaryjne otwieranie pojazdów

Problem z dostaniem się do samochodu - to chyba zdażyło się kazdemu kierowcy chociaz raz w życiu. Zgubione kluczyki, przypadkowe zatrzaśnięcia i inne nieszczęsliwe sytuacje, zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Pomoc drogowa jest w takich przypadkach konieczna i niezbędna. Otworzymy pojazd szybko i nie wyrządzimy przy tym żadnych szkód.

W zależności od możliwości dostania się do auta, szukamy wąskiej szczeliwy oraz używamy specjalnych haczyków i pętelek umieszczonych na elastycznym metalowym złączu. Metoda ta jest całkowicie sprawdzona i bezpieczna dla karoserii, ale wymaga dużych zdolności manualnych i doświadczenia. Jeśli samochód zamknięty jest szczelnie, sięgamy po specjalny zestaw uniwersalnych, kluczy symulacyjnych.

Producenci samochodów ciągle udoskonalają swoje systemy bezpieczeństwa i może się jednak zdarzyć, że i ręczna manipulacja nie przyniesie skutku. Wtedy, pozostaje ostateczność - metoda inwazyjna. Ale bez obaw, nie chodzi tu o wybijanie szyby, lecz o wyciągnięcie całego zameka w drzwiach i jego późniejszą instalację. Masz pytanie dzwoń - tel. 691 200 557.

Drobne naprawy aut (na drodze)

Większość doświadczonych i świadomych kierowców, w dalsze trasy zawsze zabiera ze sobą komplet najważniejszych części zamiennych oraz zestaw narzędzi potrzebny do ewentualnej wymiany. Niestety nie jesteśmy w stanie przwidzieć wszytkiego co nas spotka na drodze i wozić ze sobą pół warsztatu samochodowego więc zawsze może zdarzyć się sytuacja że utkniemy w trasie na dobre i będzie potrzebna pomoc drogowa - tel. 24h 691 200 557.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie drobnych i szybkich napraw samochodowych na drodze. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, wyszkolony personel oraz dysponujemy nowoczesnym sprzętem. Dojedziemy w każde wskazane przez Klienta miejsce i zmierzymy się z problemem - diagnoza oraz próba naprawienia. Większość usterek udaje się usunąć na miejscu: problem z zablokowanym autoalarmem, wymiana/naprawa opon, otwieranie zatrzaśniętych kluczyków, uruchomienie silnika specjalnymi kablami, wymiana żarówek.

Oferujemy także kompleksową obsługę zdarzeń i wypadków drogowych, a w razie potrzeby, odholujemy uszkodzony pojazd na nasz parking lub we wskazanie przez Klienta miejsce.

Dowóz paliwa do Klienta, odpowietrzanie układu zasilania w silnikach DIESLA

Brak paliwa w baku to bardzo częsta przyczyna unieruchomienia pojazdu podczas jazdy. Może również zdarzyć się że akurat na naszej trasie przez dłuższy czas brakuje stacji benzynowej albo nagła konieczność szybkiego wyjazdu zajęła uwagę na tyle że niski poziom paliwa umyka uwadze. Zdarzają się rónież awarie z samej kontrolki paliwa, która wskazuje błędny stan paliwa w baku. Dobrym pomysłem, jest posiadanie w aucie kilku litrowego kanistra na paliwo, ale jeśli i tego nie mamy, konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej - tel. 691 200 557.

Wystarczy jeden telefon i ruszamy z pomocą. Dostarczymy odpowiednią ilość oraz właściwy rodzaj paliwa tak aby bezpiecznie i bez dalszych problemów dotrzeć do nabliższej stacji beznynowej.

Pomagamy również odpowietrzyć układ zasilania w silnikach DIESLA.

Wymiana koła na drodze

Przebiłeś oponę podczas jazdy i na dodatek nie posiadasz klucza do kól ani podnośnika? Nie możesz poradzić sobie z odkręceniem brudnych i zapieczonych śrub? Jest środek nocy i waruki pogodowe mówiąc w skrócie nie sprzyjają? Dla nas to żaden problem bo w każdym naszym holowniku posiadamy niezbędny zestaw narzędzi do wymiany koła na drodze. Wystarczy jeden telefon pod całodowy numer alarmowy 511 014 800 a nasz personel szybko dotrze w miejsce zdarzenia i sprawnie dokona wymiany koła żebyś mógł bezpiecznie kontynuować podróż.

W przypadku braku koła zapsowego bezpiecznie umieścimy auto na lawecie i zaoferujemy własne usługi wulkanizacji.

Spuszczanie źle zatankowanego paliwa ze zbiornika

Podczas ostatniej wizyty na stacji bezynynowej omłkowo zatankowałeś benzynę do swojego diesla i po przejechaniu krótkiego odcinka drogi straciło moć i dziwnie się zachowuje (dławi i szarpie)? Nie wiesz co dalej robić?

Po pierwsze należy zaprzestać dalszej jazdy, zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu i zgasić silnik. Nastepinie zadzwonić po profesjonalną pomoc drogową 511 014 800 i poinformować podczas rozmowy o zaistniałym zdarzeniu. My gwarantujemy szybki dojazd w miejsce zdrarzenie i szybką pomoc w wypompowywaniu źle zatankowanego paliwa ze zbiornika bez konieczności holowania samochodu do auto serwisu.

Na ternie Szczecina czas dojazdu wynosi około 10-15 minut