Niezawodna pomoc drogowa w przewozie pojazdów wielogabarytowych

Konkurencja na rynku wśród firm oferujących pomoc drogową kierowcom samochodów osobowych jest duża w przeciwieństwie do tych dbających o inne typy klientów. Autolawety przystosowane do przewozu wielogabarytowych pojazdów i urządzeń spotykane są dużo rzadziej, przez co w razie potrzeby niektórzy mogą mieć kłopot z realizacją takiego zlecenia.

W takiej sytuacji bardzo często znajdują się np. rolnicy, którzy decydują się na kupno maszyn rolniczych z Niemiec, czy Wielkiej Brytanii. Owszem, wiąże się to z wieloma formalnościami, a także utrudnionym transportem, ale mimo wszystko jest to bardziej opłacalne niż sfinalizowanie zakupu w kraju. Stąd też duże zapotrzebowanie na wynajem lawet i współpracę z firmami świadczącymi takie usługi. Na szczęście nisza w tym sektorze została zapełniona, dzięki czemu każdy, kto będzie potrzebował pomocy, otrzyma ją.

Ograniczenia przewozu pojazdów i maszyn na lawetach

Trudność przewiezienia tego typu sprzętów zależy głównie od ich wielkości, ciężaru, długości, a także wysokości. Wymienione parametry nie mogą przekraczać określonych wartości (ciężaru: 42 ton, szerokości: 2,5 metra, długości: 16,5 metra, wysokości: 4 metrów – dotyczą one pojazdu wraz z ładunkiem, paliwem oraz kierującym). Z uwagi na to przewożenie ich wymaga dobrego przygotowania – specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanego personelu.

Warto pamiętać również o uwzględnieniu odpowiedniej trasy, ponieważ nie przez wszystkie drogi można przejechać z takim załadunkiem. Chodzi głównie o niskie tunele czy mosty, pod którymi lawety z przewożonym pakunkiem się nie zmieszczą. Firma stacjonująca w Szczecinie dzięki dużemu doświadczeniu, a także logistycznemu podejściu do sprawy jest w stanie zadbać o każdy szczegół, nawet jeśli chodzi o transport międzynarodowy.

ciezarowka-na-drodze zaparkingowane-auto-wielkogabarytowe

Pomoc drogowa dla kierowców busów i ciężarówek

Busy i samochody ciężarowe, które brały udział w kolizjach czy wypadkach samochodowych, nie powinny włączać się do ruchu, ponieważ wiąże się to z dużym ryzykiem, a nawet zagrożeniem życia innych uczestników. Warto również wspomnieć o negatywnym działaniu wycieków płynów eksploatacyjnych do środowiska. Pomoc drogowa działająca na terenie Szczecina może okazać się najlepszą z możliwości transportu tego typu pojazdów do warsztatów, by uniknąć wyżej wymienionych sytuacji. To nie tylko bezpieczne, ale także wygodne. Wystarczy jeden telefon, aby w niedługim czasie pojawiła się profesjonalna ekipa – ta zajmie się wszystkim, począwszy od zabezpieczenia pojazdu, przez załadowanie go, aż po transport we wcześniej ustalone miejsce.

Co musisz wiedzieć o holowaniu?

Nie każdy samochód trzeba przewozić na lawecie. Zdarzają się sytuacje, w których wystarczy holowanie, np. kiedy pojazd nie może odpalić z uwagi na awarię rozrusznika, ale układ kierowniczy, hamulcowy oraz światła działają poprawnie. Zatrzymanie się na obrzeżach Szczecina czy innego dużego miasta to mało komfortowa sytuacja. Najlepszym rozwiązaniem, aby dotrzeć do domu czy najbliższego warsztatu okaże się poproszenie o pomoc drogową.

Profesjonaliści przed rozpoczęciem holowania, dokładnie sprawdzają stan techniczny auta. Jeśli ten pozwala na wykonanie takiego manewru, odpowiednio przygotują samochód – umieszczą go na linii holowniczej (od 4 do 6 metrów), zamocowanej do ramy podwozia lub resorów. Oznaczą ją również żółtą bądź czerwoną chorągiewką, sygnalizującą innym uczestnikom ruchu drogowego o sposobie przemieszczania się tego pojazdu.

Bezpieczne holowanie z profesjonalistami

Holowania samochodów nie powinni podejmować się niedoświadczeni kierowcy, dlatego skorzystanie z usług profesjonalistów to najlepsza z potencjalnych opcji do wyboru. Taka podróż wymaga od obu kierowców dużego skupienia, ponieważ będzie to pomocne w uniknięciu ewentualnych komplikacji na drodze i umożliwi płynność ruchu. Niezbędna jest również znajomość zasad kodeksu drogowego mówiącego o dozwolonej prędkości poruszania się w takiej sytuacji, obowiązku włączonych świateł mijania czy posiadania trójkąta odblaskowego umieszczonego z tyłu po lewej stronie. Podczas holowania konieczna będzie płynna jazda, unikanie gwałtownych ruchów, a także wolne ruszanie.