Kiedy można skorzystać z usług wynajmu lawety?

Z usług firm zajmujących się auto pomocą korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy. Jednak w jakich przypadkach wynajęcie profesjonalistów będzie niezastąpione? Tego rodzaju sytuacji można wymienić co najmniej kilka. Pomocy najczęściej potrzebują kierowcy, których pojazdy zostały uszkodzone w wyniku wypadku. Trzeba je wówczas przewieźć do mechanika lub innego wskazanego przez klienta miejsca. Dzięki temu uda się uniknąć zakorkowania drogi i umożliwić płynność przejazdu, jeśli auto stanęło na środku drogi.

Wypadki samochodowe i awarie mechaniczne

Każdemu kierowcy z pewnością choć raz zdarzyła się jakakolwiek awaria mechaniczna. Niestety nie zawsze można samodzielnie poradzić sobie z jej usunięciem ze względu na brak części zamiennych, narzędzi, umiejętności czy chociażby niesprzyjające warunki. W takich okolicznościach zdecydowanie się na wynajem lawety, aby zajęła się transportem samochodu do warsztatu, będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli do awarii dojdzie na terenie Szczecina, profesjonaliści pojawią się na miejscu nawet w ciągu pół godziny. Wystarczy jeden telefon.

wynajem-lawety zepsute-auto

Przeprowadzki i transport nowych samochodów

Z tego typu usług korzystają również osoby, które kupiły nowy samochód lub przeprowadzają się i chcą go przewieźć na drugi koniec kraju bądź nawet za granicę. Zdecydowanie się na autolawetę pozwala uniknąć wielogodzinnej podróży, a także zwiększającego się przebiegu czy eksploatacji pojazdu – co ma duże znaczenie przy sprzedaży. To też świetne rozwiązanie dla osób bez ważnego prawa jazdy lub posiadających więcej niż jedno auto – nie ma konieczności wynajmowania dodatkowych kierowców, ponieważ niektóre lawety są przystosowane do przewozu kilku pojazdów jednocześnie.

Wynajem lawety – mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzeń

Warto również wspomnieć o salonach samochodowych, serwisach oraz przedsiębiorstwach zajmujących się sprowadzaniem uszkodzonych aut spoza granic naszego kraju. One także zatrudniają fachowców. Podobnie w przypadku kolekcjonerów pojazdów klasycznych lub luksusowych, których przejazd na lawecie to mniejsze ryzyko uszkodzeń, mogących wystąpić podczas jazdy na własnych kołach – wgniecenia, zarysowania. Potrzeby wynajmu lawet są naprawdę duże, w związku z tym, niezależnie od pobudek, w jakże szerokim zakresie usług, znajdzie się coś dla każdego.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem autolawety?

Każdy chce zostać obsłużony jak najlepiej i w możliwie najkrótszym czasie. Właśnie to gwarantują profesjonalne firmy oferujące wynajem lawet. Pomogą uporać się z tym, co każdemu kierowcy zajęłoby dużo więcej czasu – awarią czy usunięciem pojazdu mechanicznego z drogi w centrum Szczecina, czy autostrady przewożąc go do innego miejsca. Minimalizuje to nie tylko ryzyko uszkodzeń, ale zapewnia również wygodę, oszczędzając czas i wysiłek kierowców.

Prosty kontakt w razie potrzeby

Jak skontaktować się z firmą współpracującą z doświadczonymi fachowcami w tej dziedzinie? Jeśli chodzi o wynajem autolawety, to nic trudnego. Wystarczy wykonać jeden telefon, nawet jeśli to środek nocy, a niedługo potem na miejscu pojawią się wykwalifikowani profesjonaliści. Najważniejsze, aby dobrze opisać problem. Dzięki temu wiadomo czego się spodziewać oraz jak się przygotować – dopasowując do usługi wielkość pojazdu czy innych narzędzi. Posługiwanie się nowoczesnym sprzętem, a także niezawodnym komponentom każdorazowo zabezpieczającym auta są bezpieczne. Warto korzystać z usług renomowanych firm, ponieważ tylko wtedy można mieć gwarancję niezawodności.