Nie tylko wynajem lawety – oferty firm świadczących pomoc drogową

Z pewnością każdy kierowca musiał przynajmniej raz zmierzyć się z sytuacją naprawdę kryzysową, która wymagałaby pomocy specjalistów zajmujących się udzielaniem pomocy drogowej. W większości takich przypadków konieczne okazuje się wykorzystanie lawety, która przetransportuje niesprawny pojazd do najbliższego serwisu. Oczywiście, nie zawsze musi to być jedyne rozwiązanie. Niekiedy wystarczy drobna naprawa na miejscu zdarzenia, by móc ruszyć w dalszą podróż. Warto jednak pamiętać, że, bez względu na to, gdzie tkwi problem, kierowca nie jest zdany wyłącznie na siebie.

Kompleksowa pomoc drogowa – na jakie usługi możemy liczyć?

Niespodziewana awaria pojazdu może zdarzyć się dosłownie wszędzie, również na parkingu przed domem czy na stacji paliw. Może ona wynikać z nieszczęśliwego zbiegu okoliczności lub naszego niedopatrzenia. Niezależnie od tego, co się stało, zawsze dokładamy wszelkich możliwych starań, aby samodzielnie zaradzić usterce, jednak nie zawsze jest to możliwe. Możemy bowiem nie dysponować odpowiednimi narzędziami lub umiejętnościami, a niekiedy nie pozwalają nam na to warunki otoczenia.

W niektórych sytuacjach laweta może okazać się zbędna, jednak zależy to oczywiście od awarii. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie zaradzić problemowi, warto pamiętać również o innych usługach firm oferujących auto pomoc. Doświadczeni specjaliści, wyposażeni w niezbędne narzędzia, zjawią się na miejscu zdarzenia tak szybko, jak to możliwe i spojrzą na problem eksperckim okiem. Dzięki nim istnieje naprawdę duża szansa, że w niedługim czasie znów włączymy się do ruchu i będziemy mogli samodzielnie dojechać do serwisu lub innego miejsca przeznaczenia. W jakich szczególnie przypadkach możemy liczyć na wsparcie fachowców z pomocy drogowej?

Wynajem lawety Wynajem autolawety

Przebita opona – auto pomoc przy wymianie koła

W teorii, wymiana koła samochodowego wydaje się prosta, jednak rzeczywistość często pokazuje, że jest inaczej. Czynność ta wymaga przestrzegania określonych reguł, które niestety nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić. Przede wszystkim, auto musi stać na płaskiej stabilnej powierzchni. Klucz i lewarek zazwyczaj posiada każdy kierowca, więc to nie powinno stanowić problemu, natomiast wyzwaniem może się okazać samodzielne odkręcenie śrub. W wielu przypadkach są one zapieczone, co wymaga użycia specjalnych preparatów do rozpuszczania rdzy, jednak i to nie zawsze gwarantuje, że uda nam się samodzielnie zdjąć koło.

Trudne do odkręcenia śruby to nie jedyne utrudnienie. Fachowa pomoc drogowa może przydać się, jeśli akurat podróżujemy służbowo i mamy na sobie oficjalny ubiór, który powinien wyglądać nieskazitelnie. Wymienianie koła w drogich spodniach i koszuli do garnituru zdecydowanie odpada, jeśli chcemy odpowiednio wyglądać po dotarciu na miejsce. Jednocześnie zależy nam z pewnością na czasie, a jeśli nie mamy wprawy w tego typu czynnościach, odkręcanie koła może trochę potrwać. Specjaliści z pomocy drogowej dołożą wszelkich starań, aby wykonać zadanie możliwie najszybciej i bez konieczności fatygowania klienta.

Niesprawny zamek drzwi pojazdu – usługa awaryjnego otwierania samochodu

Równie często, co z przebitą oponą, kierowcy muszą borykać się z zamkami w drzwiach samochodowych. Niektórym z nas zdarza się przez pomyłkę zatrzasnąć kluczyki wewnątrz pojazdu. W innych przypadkach dochodzi do awarii mechanizmu, a niekiedy przyczyną problemu jest po prostu wandalizm i umyślne zniszczenie zamka, które uniemożliwia otworzenie ich przy pomocy kluczyka.

Pamiętajmy, że istnieje wiele firm, które, oprócz wynajmu lawety, oferują także awaryjne otwieranie drzwi. Fachowcy dysponują odpowiednimi narzędziami oraz umiejętnościami ślusarskimi, dzięki którym dostanie się do wnętrza pojazdu trwa dosłownie kilka sekund. Warto zatem mieć pod ręką namiary na tego typu usługi.

Problemy z uruchomieniem silnika – pomoc przy odpalaniu lub holowanie auta

Pracę silnika należy regularnie monitorować, a wszelkie niepokojące objawy konsultować z mechanikiem szczególnie, jeśli czeka nas dłuższa trasa. Niestety, problemy z pojazdem nie zawsze da się wykryć w porę, a pierwsze oznaki mogą pojawić się dopiero na trasie, gdy będziemy już daleko od warsztatu. Silnik może nie być w stanie odpalić na przykład podczas postoju na stacji paliw lub wizyty w obcej miejscowości. Ekipa udzielająca pomocy drogowej dysponuje między innymi kablami od akumulatora, dzięki którym którym będzie można uruchomić pojazd i udać się do najbliższego serwisu.

Oczywiście, awaria może być na tyle poważna, że pobudzenie akumulatora do pracy nie wystarczy. Jeśli przyczyna problemu leży na przykład w niesprawnym alternatorze, same kable w niczym nie pomogą – silnik popracuje kilka sekund i ponownie zgaśnie. W takiej sytuacji niezbędne już będzie zastosowanie lawety lub holownika. Decydując się na usługi profesjonalnej firmy świadczącej wsparcie drogowe, mamy do wyboru wiele rozwiązań, dlatego, jeśli inne warianty zawiodą, będziemy mogli zdecydować się również na tę ostateczną opcję.

Warto, aby każdy kierowca był zaznajomiony z usługami lokalnych firm świadczących pomoc drogową. W ich ofercie znajduje się wiele innych propozycji, nie tylko te wymienione wyżej, które pozwolą szybko przygotować pojazd do dalszej jazdy lub przynajmniej sprawić, by można nim było bezpiecznie dotrzeć do warsztatu. Jako kierowcy nie musimy być ekspertami w dziedzinie mechaniki. Wykwalifikowani fachowcy czekają na nasz telefon gotowi udzielić natychmiastowej pomocy.